Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: anonser

anonser

pies myśliwski ułożony do anonsowania.

Anonser to specjalnie szkolony pies myśliwski, który jest wykorzystywany do anonsowania, czyli wydawania dźwięków (szczekania lub wyjania) w celu ostrzeżenia myśliwych o obecności zwierzyny. Jest uważany za jednego z najbardziej przydatnych psów myśliwskich, ponieważ umożliwia łatwiejsze odnalezienie i polowanie na zwierzynę. Anonserzy muszą być bardzo dobrze wyszkoleni, aby skutecznie pełnić swoje zadanie, a także muszą być odporni na trudne warunki atmosferyczne ze względu na częste pracowanie w takich warunkach.

Charakteryzują się wysoką inteligencją oraz lojalnością wobec właścicieli i oddaniem wobec pracy. Są również przywiązani do swoich opiekunów i chętnie spędzają z nimi czas. Anonserzy są uznawani za łatwe w pielęgnacji i nie wymagają nadmiernej opieki czy uwagi. Mają być również silni fizycznie, aby sprostać wymaganiom pracy w terenie.

Podsumowując, anonser to specjalnie przeszkolony pies myśliwski wykorzystywany do ostrzegania myśliwych o obecności zwierzyny poprzez wydawanie dźwięków oraz pomagający w prowadzeniu polowań. Jego cechy to m.in. wysoka inteligencja, lojalność wobec właściciela, zdolność pracy w trudnych warunkach oraz łatwa pielęgnacja.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj anonser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

aport

przynoszenie na rozkaz przez psa ubitej zwierany drobnej i oddawanie jej do rąk myśliwego.

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Akteon

mitologiczny myśliwy, uczeń centaura Chirona. Zazdrosna o myśliwskie sukcesy Artemida zamieniła go w jelenia i skazała na rozszarpanie przez jego własne psy.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

anons

1) zawiadomienie myśliwego przez psa o odznalezieniu dochodzonej zwierzyny,
2) powrót psa do myśliwego od znalezionej w gąszczu zwierzyny.

Artemida

grecka bogini łowów, dziewicza opiekunka zwierząt, utożsamiana z rzymską boginią Dianą, córka Zeusa i Latony. Ulubionym miejscem łowów Artemidy była górzysta Arkadia.