Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: antabka

antabka, antabka, bączek

metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem do mocowania paska

Antabka to metalowy uchwyt umieszczony pod lufą i podłożem broni, służący do mocowania paska. Wykonana z trwałego metalu, ma za zadanie umożliwić łatwe przenoszenie broni oraz montaż dodatkowego sprzętu, takiego jak celowniki optyczne, latarki czy inne akcesoria. Antabka występuje w różnych rozmiarach i kształtach, dostosowanych do różnych rodzajów broni. Może również pełnić funkcję punktu mocowania dla innych akcesoriów łowieckich, takich jak noże lub siekiery. Dzięki swojej wszechstronności stanowi przydatne narzędzie zarówno dla myśliwych, jak i strzelców sportowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj antabka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę A

zobacz pełną listę haseł

atak

szybki ruch psa myśliwskiego w kierunku zwierzyny lub odwrotnie, zwierzyny w kierunku psa lub myśliwego

awantaż

odchylenie kolby w prawo lub w lewo w stosunku do osi luf .

aportowanie

przynoszenie przez psa myśliwskiego strzelonej zwierzyny lub postrzałków,

Anson - Deeley

angielska firma produkująca śrutową broń myśliwską. garnek A. D. był wzorcem dla zamków zastosowanych w nowoczesnej broni śrutowej.

ambona

stanowisko myśliwskie stałe lub przenośne, o wysokości kilku metrów, składające się z platformy z ławeczką i drabiny. A. może być pokryta dachem lub bez dachu; wykonana jest przeważnie (...)

automat

broń myśliwska samopowtarzalna, zarówno śrutowa Jak i kulowa. Najbardziej znane są automaty belgijskiej firmy FN. W automacie usunięcie wystrzelonej łuski, ponowne załadowanie i (...)

atawizm

zjawisko sporadycznego występowania w organizmie cech dla niego nietypowych, charakterystycznych jednak dla jego dalekich przodków.

apel

karność, posłuszeństwo psa myśliwskiego.

arkebuz, arkebuz, arkabuz

jedna z pierwszych ręcznych broni palnych o stosunkowo długiej lufie (lub dwóch lufach). Wynaleziony w XIV w., powszechnie używany w XV i XVI w. W Polsce został wprowadzony przez Stefana (...)

albinos

osobnik posiadający cechy albinizmu.