Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: beczenie

beczenie

1) głos wydawany przez owce i jagnięta muflona;
2) dźwięk wydawany przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami).

Beczenie to głos wydawany przez owce i jagnięta muflona, służący do wyrażania emocji takich jak strach, złość, radość oraz potrzeba bliskości. Może być również stosowane jako sygnał ostrzegawczy dla innych owiec, informując o potencjalnym niebezpieczeństwie. Dodatkowo, beczenie jest dźwiękiem wydawanym przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami), mającym na celu oznajmienie swojej obecności innym ptakom oraz ostrzeżenie przed nadlatującymi drapieżnikami. W przypadku kszyków, beczenie może także służyć do określania terytorium i zaznaczania granic między ptakami, a także do zapraszania innych ptaków do polowania lub towarzystwa. W kontekście łowiectwa, beczenie odgrywa istotną rolę w określaniu położenia i liczebności zwierzyny oraz identyfikacji rodzaju drapieżnika mogącego być obecnego w okolicy. Jest to również istotny element komunikacji między zwierzętami, umożliwiający im ostrzeganie przed nadchodzącymi drapieżnikami oraz komunikację między sobą.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj beczenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biała stopa

teren pokryty śniegiem; polowanie na białą stopę, to polowanie na śniegu.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

badylarz

byk łosia lub daniela posiadający poroże (zamiast łopat) o odnogach jak u jelenia.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

bij!

rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

broń myśliwska

broń biała lub palna, wyrabiana lub przystosowana do celów myśliwskich. Pierwszą bronią myśliwską pierwotnego człowieka były pałki i maczugi, później oszczepy, topory, proce, łuki i (...)

bączek

inaczej antabka.

bielak

inaczej zając bielak.

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).