Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cięty pies

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

Cięty pies - cecha psa myśliwskiego, objawiająca się w zajadlej postawie zwierzęcia wobec drapieżników. Takie psy są odważne, nieustraszone i wykazują silny instynkt polowania. Zajadłość ciętego psa sprawia, że jest on skuteczny w polowaniu na drapieżniki, potrafiąc zmusić je do ucieczki lub walki. Dodatkowo, psy o tej cechze mają tendencję do atakowania drapieżników bez wahania oraz potrafią skutecznie ich odstraszyć od swojego terytorium. Cięty pies wykazuje silną determinację w obronie swojego terytorium i rodziny przed ewentualnym zagrożeniem. Psy myśliwskie z taką cechą są inteligentne, łatwo uczą się poleceń oraz szybko reagują na sygnały swojego właściciela. Adaptują się do zmieniających się sytuacji i nawiązują kontakt z innymi psami, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cięty pies w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czysty strzał

strzał kładący Zwierzynę w ogniu.

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

cuch

węch psa myśliwskiego.

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

chorągwie

inaczej flagi.

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)