Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: comber

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

Comber to część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, która znajduje się między łopatkami a ogonem. Jest to miejsce szczególnie istotne dla myśliwych, gdyż zawiera najwięcej mięsa. Comber składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna część combera zawiera miękki tłuszcz i delikatne mięso, które jest bardzo smaczne. Dolna część combera natomiast składa się z twardszej skóry i tkanki łącznej, co sprawia, że jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Mięso z combera jest cenione przez myśliwych ze względu na swoją wyjątkową jakość oraz bogactwo smaku. Dodatkowo posiada ono wysoką wartość odżywczą. Ponadto w tym obszarze również gromadzi się znacząca ilość tłuszczu, który może być wykorzystywany do przygotowywania potraw bądź do smarowania narzędzi myśliwskich.

W związku z powyższym comber jest ważnym obszarem łowieckim, gdzie koncentruje się wysiłek myśliwych podczas obróbki dziczyzny. Dzięki swojej wyjątkowej jakości mięsa oraz pożądanej zawartości tłuszczu stanowi istotny element przygotowywania potraw łownych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj comber w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

czyścić

inaczej trzebić.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

cieknąć

inaczej ciec.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.