Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Iiewskij Zawód

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

Iiewskij Zawód to historyczny zakład produkcyjny broni myśliwskiej, założony w ZSRR przez Aleksandra Iiewskiego w latach 20. XX wieku. Fabryka ta zyskała międzynarodową renomę jako ceniony producent różnorodnych rodzajów broni myśliwskiej, włączając w to pistolety maszynowe, karabiny, strzelby i doskonale baki typu „iż”. Wraz z rozwojem technologicznym i innowacjami wprowadzanymi przez zakład, jego wyroby zdobyły opinię jednych z najlepszych na świecie i znalazły zastosowanie zarówno w myślistwie, jak i sporcie strzeleckim.

Fabryka Iiewskij Zawód odegrała istotną rolę nie tylko jako producent broni myśliwskiej, ale także jako miejsce narodzin pierwszego pistoletu maszynowego w historii. Inżynierskie osiągnięcia Aleksandra Iiewskiego przyczyniły się do ugruntowania pozycji zakładu jako czołowego producenta broni na skalę światową. Jego produkty zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalnych użytkowników, jak i pasjonatów łowiectwa i strzelectwa.

W Polsce doskonale baki typu „iż”, produkowane przez fabrykę Iiewskij Zawód, cieszą się szczególną popularnością, uznane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku rodzajów broni myśliwskiej. Ich wysoka jakość oraz efektywność sprawiają, że znajdują szerokie zastosowanie w polowaniach oraz zawodach sportowych na terenie kraju. Dzięki swojej renomie i tradycji zakład ten ma wpływ nie tylko na rozwój łowiectwa, ale także stanowi dla wielu entuzjastów symbol rzemiosła związanego z bronią myśliwską.

Iiewskij Zawód pozostaje ważnym elementem historii broni myśliwskiej oraz kontekstu technologicznego i kulturowego produkcji uzbrojenia. Jego dziedzictwo wpływa nie tylko na rynek broni myśliwskiej, lecz również na kulturowe dziedzictwo polowań i sportów strzeleckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Iiewskij Zawód w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę I

zobacz pełną listę haseł

iskarz

staropolska nazwa tropiciela.

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

intarsja

Technika zdobnicza części drewnianych za pomocą innych gatunków drewna. Stosowana w szerokim zakresie przy zdobieniu dawnej broni myśliwskiej.

introdukcja

sztuczne wprowadzenie jakiegoś gatunku do danego środowiska.

igły, igły, szpilki

rogowe igiełki wyrastające leśnym kurakom po bokach palców, zanikające po tokach.

igrzysko

1) toki głuszców;
2) miejsce w lesie, gdzie odbywają się toki głuszców.

inkubator

urządzenie do sztucznego wylęgu piskląt stosowane np. w bażanciarniach.

iglica

część zamka (w kształcie igły) broni palnej uderzająca w spłonki i powodująca wystrzał (zob. broń myśliwska).

iglicówka

dawna nazwa broni myśliwskiej.

inwentaryzacja

jedna z najważniejszych czynności gospodarczych, mająca na celu ustalenie faktycznej liczby zwierzyny występującej w łowisku. Stosowane są różne metody inwentaryzacji: 1) spis powszechny, (...)