Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kandelabrowa korona

kandelabrowa korona

zob. korona.

Kandelabrowa korona to rodzaj korony jelenia, charakteryzujący się występowaniem co najmniej trzech wierzchołkowych odnóg na obydwu tykach. Jest to symetryczny kształt, który łatwo można rozpoznać, przypominający skrzyżowane ramiona z trzema lub większą liczbą odnóg na końcach. Odnogi kandelabrowej korony mogą różnić się między sobą pod względem długości, szerokości czy kształtu. Symetryczność kształtu oznacza, że na obu tykach znajduje się taka sama liczba odnóg.

Kandelabrowa korona jest popularnym wyborem dla myśliwych do ozdabiania trofeów łowieckich ze względu na jej charakterystyczny wygląd, który przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu trofeum. Dodatkowo może być wykorzystywana do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak meble czy dekoracje domowe, co stanowi piękny i unikalny sposób na upiększenie pomieszczenia lub przedmiotu.

Ponadto istnieje kilka podobnych rodzajów kandelabrowych koron jeleni, takich jak dłoniasta, kielichowa, kotwicowa, krzaczasta czy łopaciasta; każda z nich różni się nieco kształtem i liczbą odnóg. Termin "kandelabrowa korona" odnosi się do ogólnej charakterystyki tego typu korony jelenia.

Warto zaznaczyć, że kandelabrowa korona stanowi istotną cechę w rozpoznawaniu szczegółowych cech trofeów i może być również istotna przy klasyfikacji zwierząt w kontekście hodowlanym bądź naukowym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kandelabrowa korona w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

korale

1) inaczej brew;
2) inaczej kolczatka.

kicać

o zającu lub króliku: poruszać się wolnymi skokami.

kąpielisko, kąpielisko, brochowisko

miejsce uczęszczane przez dziki, jelenie lub losie w ciągu całego roku w celu zażywania kąpieli. Kąpieliska w łowisku są bardzo ważne, gdyż ich brak może powodować migracje zwierzyny. W (...)

kulkowanie

patroszenie ptactwa za pomocą kulki; zapobiega psuciu się go podczas upałów.

kociołek

dawna nazwa mosiężnej części łuski naboju śrutowego.

kotłowy

dawniej członek służby książęcej, zajmujący się żywieniem psów myśliwskich.

kłusownictwo

nielegalne wchodzenie w posiadanie zwierzyny.

kosz jastrzębi

samołówka do chwytania żywcem drapieżników skrzydlatych stosowana w sokolnictwie.

koło łowieckie

podstawowa komórka organizacyjna PZŁ. Zrzesza myśliwych członków PZŁ i dzierżawi obwód łowiecki, na którym prowadzi gospodarkę łowiecką. Koło łowieckie liczy przeważnie od 15 do 30 (...)

karmicy

służebnicy książęcy, zajmujący się karmieniem psów myśliwskich.