Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mener

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

Mener to osoba odpowiedzialna za prowadzenie psa myśliwskiego podczas polowania. Jest to kluczowa rola w łowiectwie, ponieważ mener musi wykorzystać zdolności i umiejętności swojego psa w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników. Wiedza menera o różnych technikach łowieckich oraz umiejętność oceny psa są niezmiernie istotne. Mener powinien być w stanie określić, czy pies jest gotowy do polowania i czy posiada odpowiednie umiejętności do danego rodzaju polowania.

Mener ma również za zadanie przygotować psa do polowania, jak również uczyć go nowych umiejętności. Dodatkowo, mener musi radzić sobie z problemami behawioralnymi psa oraz reagować na trudne lub niebezpieczne sytuacje podczas polowania. Dlatego też ważne jest, aby miał on duże doświadczenie i umiejętności analityczne oraz reakcji na zmieniające się warunki i sytuacje podczas polowania.

Wartościowe cechy menera to także szybkość oceny sytuacji oraz podejmowanie trafnych decyzji co do dalszego postępowania. Determinacja i silna motywacja są niezbędne dla efektywnego prowadzenia psa myśliwskiego. Dbanie o kondycję i sprawność psa jest również częścią obowiązków menera, którego praca jest kluczowa dla efektywnego przebiegu polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

magazynek

pojemnik na naboje w repetowanej i samopowtarzalnej broni myśliwskiej

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

muru poroża

próchnica poroża.

mierzenie

celowanie do zwierzyny

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.