Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakładanie poroża

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

Nakładanie poroża to procedura polegająca na umieszczeniu sztucznego poroża na dziku. Jest to ważny element hodowli i zarządzania populacją dzików, mający na celu zapewnienie estetycznego wyglądu zwierzęcia oraz zabezpieczenie naturalnego poroża przed uszkodzeniem. Proces ten pierwotnie miał miejsce w celach dekoracyjnych, ale obecnie jest także wykorzystywany w celach naukowych oraz ochrony dzikich populacji. Nakładanie poroża może być wykonywane na różnych częściach ciała, takich jak głowa czy szyja, zależnie od preferencji i potrzeb hodowcy.

Aby przeprowadzić proces nakładania poroża, hodowca lub myśliwy musi najpierw odpowiednio przygotować podłoże, na które zostanie umocowane sztuczne poroże. Następnie wybierany jest materiał do wykonania sztucznego poroża, takie jak skóra zwierzęca lub tworzywo sztuczne, które będzie imitować naturalną strukturę. Po przygotowaniu odpowiedniego miejsca i materiału, następuje umieszczenie sztucznego poroża na ciele dzika oraz dokładne jego przymocowanie. Wartościowym elementem procedury jest także regularne sprawdzanie umocowania sztucznego poroża i reagowanie na ewentualne uszkodzenia lub luzowanie jego mocowania. Nakładanie poroża spełnia ważną rolę w ochronie naturalnego poroża przed uszkodzeniem, a także wpływa na estetykę i prezentację zwierzęcia w środowisku hodowlanym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakładanie poroża w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.