Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: narzynacz

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

Narzynacz to rasa psów myśliwskich wywodząca się z polskich terenów łowieckich. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim, wytrwałością i odwagą w polowaniu. Narzynacze są przystosowane do polowań w trudnych warunkach pogodowych i skuteczne w atakowaniu zwierzęcej ofiary. Po uśmierceniu zwierzęcia narzynacz szarpie i pożera ciało, co ułatwia jego znalezienie dla myśliwego.

Rasa narzynacza wyróżnia się także dużą odpornością na stresujące sytuacje polowania oraz skutecznością w atakowaniu większych zwierząt łownych, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Szybko reagują na ruchy ofiary i odznaczają się gotowością do podjęcia walki, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.

Ponadto, narzynacze są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych oraz są cenione ze względu na swoją zdolność do współpracy z innymi psami myśliwskimi. Ich specyficzne cechy sprawiają, że stanowią one znakomite psy myśliwskie dla miłośników łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.