Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posokowiec hanowerski

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na farbie, potrafi odnaleźć postrzałka nawet na zimnym tropie (na drugi dzień).

Posokowiec hanowerski to rasa psa myśliwskiego średniej wielkości, której głównym zadaniem jest poszukiwanie zwierząt łownych. Pochodzi z Niemiec, a jego cechy charakterystyczne to maść brązowa z czarną maską na pysku, duża głowa z obwisłymi uszami i faflami oraz długi i gruby ogon. Posokowiec hanowerski jest psem jednostronnym, co oznacza, że potrafi doskonale pracować na farbie – czyli śladzie zapachu pozostawionym przez zdobycz.

Jedną z najważniejszych cech tej rasy jest ich wyjątkowa zdolność do odnalezienia postrzałka nawet na zimnym tropie, czasami nawet na drugi dzień od oddania strzału. To oznacza, że posokowiec hanowerski posiada wyjątkowo wyostrzone zmysły zapachowe i doskonałą pamięć zapachową, co sprawia, że jest niezastąpiony podczas polowań.

Ponadto posokowiec hanowerski to inteligentny pies o stabilnym charakterze, który doskonale nadaje się do pracy w warunkach łowieckich. Jest również oddany swojemu właścicielowi i stanowi doskonałego towarzysza zarówno podczas polowania, jak i w życiu codziennym.

Ze względu na swoje umiejętności myśliwskie oraz przyjazne usposobienie posokowiec hanowerski cieszy się popularnością wśród myśliwych, którzy doceniają jego niezawodność podczas polowań oraz wszechstronność jako przystojnego i przyjacielskiego pupila.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posokowiec hanowerski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posyp

inaczej daszek.

przybitka

1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

po ryk

jednorazowy głośny ryk byka jelenia.

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

pasza objętościowa, pasza objętościowa, karma objętościowa

karma odznaczająca się małą ilością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. siano, słoma).

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

pniaki

inaczej haki.

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).