Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: skarmiać

skarmiać

zużywać paszę do karmienia zwierzyny.

Skarmianie to działanie polegające na systematycznym dostarczaniu paszy dla zwierząt dzikich w celu zwiększenia ich liczebności, poprawy stanu zdrowia oraz wsparcia utrzymania populacji. Jest to istotny element praktyk łowieckich, którego celem jest wspieranie zwierzyny w warunkach naturalnego środowiska oraz minimalizowanie wpływu człowieka na ekosystem. Skarmianie może być realizowane poprzez rozrzucanie paszy na polach lub w lesie, umieszczanie poidełek oraz karmników lub też podawanie pokarmu bezpośrednio do zwierzyny. Działania te pomagają zwierzętom przetrwać trudniejsze okresy, jak zimowe niedobory pokarmowe, zwiększając ich szanse na przetrwanie i rozwój. Skuteczna skarmiania pozytywnie wpływa nie tylko na samą populację zwierząt, lecz także sprzyja ochronie siedlisk i zachowaniu naturalnej równowagi ekosystemu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj skarmiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

szlakować

staropolskie: tropić zwierzynę.

siać

o broni myśliwskiej mającej duży rozrzut.

skłuć

dobić postrzałka kordelasem (w Polsce obecnie zabronione).

sarna, sarna (Capreolus capreolus L.)

gatunek łowny z rodziny jeleniowatych z rzędu parzystokopytnych. Długość ciała 95-136 cm, wysokość barkowa 65-90 cm, dł. ogona 2-3,5 cm, ciężar 15- 30 kg. Ubarwienie latem rude, zimą (...)

szydło

ostre zakończenie tyki jelenia byka lub kozła.

samopał

kłusownicza broń działająca po potrąceniu przez przechodzącego zwierza linki przymocowanej do spustu broni, wycelowanej na przesmyk zwierzyny.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

starka

samica ptaka wodząca młode.

sztuka

pojedynczy zwierz.

strażnik łowiecki

pracownik łowiecki (etatowy lub społeczny) sprawujący obowiązki wchodzące w zakres ochrony łowiska. Do obowiązków strażnika należy m.in. pilnowanie łowiska przed kłusownikami, (...)