Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wjechać

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

Wjechanie to termin używany w łowiectwie, który oznacza wejście do nory przez psa norowca, lisa, borsuka, jenota lub królika. Jest to technika polowania, w której pies jest wykorzystywany do wypatrywania i wyłapywania zwierząt. Pies jest wprowadzany do nory za pomocą specjalnego narzędzia, takiego jak hak lub sznur. Gdy pies wejdzie do nory, zostaje tam na kilka minut, aby upewnić się, że zwierzę nie uciekło.

Pies norowiec jest szczególnie przystosowany do tego rodzaju polowania. Ma długie uszy i silny nos, które pomagają mu wykrywać obecność zwierząt w norach. Ma również silne szczęki i grube futro, które chronią go przed skaleczeniami podczas wejścia do nory. Pies musi być również odpowiednio szkolony i wytresowany, aby mógł skutecznie polować na te gatunki zwierząt.

Wjechanie to technika polowania stosowana od dawna i jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie. Jest to skuteczny sposób na połowienie tych gatunków zwierząt i może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla myśliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wjechać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wycie

przeciągły głos wilka.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)