Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ładownica

ładownica

torba noszona na pasie; pas z przegrodami lub naszyte na kurtkę przegrody do noszenia naboi.

Ładownica to specjalna torba lub przegródka noszona na pasie myśliwego, służąca do przenoszenia amunicji. Jest to niezwykle przydatny element wyposażenia myśliwskiego, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do nabojów podczas polowania. Ładownice zazwyczaj są wykonane z trwałych materiałów, takich jak skóra lub nylon, co zapewnia ich wytrzymałość w trudnych warunkach terenowych.

Pasy ładownicze są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować się do różnych sylwetek oraz różnych typów broni myśliwskiej. Ponadto, bywają wyposażone w regulowane paski, pozwalające na idealne dopasowanie do ciała użytkownika. Niektóre modele posiadają dodatkowe kieszenie na drobne akcesoria, takie jak ołówki czy narzędzia pomocnicze, co zwiększa ich funkcjonalność.

W niektórych sytuacjach ładownice mogą być także naszyte bezpośrednio na kurtkę myśliwską lub inny strój myśliwski. Te modele zazwyczaj posiadają kilka przegród lub kieszeni dedykowanych przechowywaniu naboi, również wykonane z wytrzymałych materiałów i zapewniające komfortowe użytkowanie dzięki regulowanym paskom. Dzięki temu myśliwi mają możliwość przechowania odpowiedniej ilości amunicji w dogodnym miejscu bez konieczności korzystania z dodatkowej torby noszonej na pasie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ładownica w wyszukiwarce Google