Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łamać

łamać

o drapieżnikach skrzydlatych: łowić zdobycz.

Łamanie jest techniką łowiecką, która polega na polowaniu na drapieżniki skrzydlate. Jest to jedna z najstarszych form polowań, która wciąż jest stosowana w wielu krajach. Łowcy używają ptaków, takich jak sokoły, bociany i orły, aby polować na inne ptaki. Ptaki te są wyszkolone do polowania na inne ptaki i są w stanie złapać swoją ofiarę w locie.

Łowcy muszą przeszkolić swoje ptaki, aby były skuteczne podczas polowań. Muszą nauczyć je, jak skutecznie łapać ofiary i jak unikać niebezpieczeństw. Łowcy muszą również nauczyć swoje ptaki, jak radzić sobie z trudnymi warunkami pogodowymi i jak unikać drapieżników.

Podczas polowań łowcy używają specjalnych uprzęży i smyczy do przywiązania ptaka do ramienia lub ręki. Uprzęże te służą do utrzymywania ptaka w odpowiedniej odległości od łowcy i pozwalają mu lepiej kontrolować lot ptaka. Po złapaniu ofiary ptak wraca do łowcy, a ten może go następnie zabrać ze sobą.

Polowanie na drapieżniki skrzydlate jest trudne i wymaga dużo czasu i cierpliwości. Wymaga również odpowiedniego sprzętu i umiejętności, aby móc skutecznie polować na drapieżniki skrzydlate.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łamać w wyszukiwarce Google