Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łamać się

łamać się

o ptaku: spadać po czystym strzale.

Łamanie się to termin używany w łowiectwie, aby opisać sposób, w jaki ptak spada po czystym strzale. Oznacza to, że ptak zostaje trafiony przez pocisk i następnie spada na ziemię. Jest to jeden z najbardziej pożądanych efektów strzału, ponieważ oznacza, że ptak został trafiony w odpowiedni sposób i nie będzie musiał być poszukiwany.

Ptaki różnią się pod względem tego, jak szybko i jak daleko mogą się łamać po strzale. Ptaki o większej masie będą miały tendencję do szybszego i dalszego łamania się niż te o mniejszej masie. Ptaki o większej masie bardziej odczują skutki strzału, co może powodować szybsze i dalsze łamanie się.

Ponadto, rodzaj broni użytej do strzału ma również wpływ na to, jak ptak się łamie. Broń o większej mocy może powodować szybsze i dalsze łamanie się niż broń o mniejszej mocy.

W przypadku broni myśliwskiej ważne jest, aby ustawić odpowiedni celownik i wybrać odpowiedni rodzaj amunicji, aby uzyskać optymalny efekt strzału.

Ogólnie rzecz biorąc, termin „łamanie się” oznacza sposób, w jaki ptak spada po czystym strzale. Jest to jeden z najbardziej pożądanych efektów strzału myśliwskiego i może być kontrolowany poprzez odpowiednie ustawienia broni oraz wybór odpowiedniego rodzaju amunicji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łamać się w wyszukiwarce Google