Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łopaty

łopaty

prawidłowa forma poroża daniela lub łosia (rosochy). Obecnie u łosia europejskiego formę badylarza uważa się również za prawidłową.

Łopaty to rodzaj poroża, które jest noszone przez daniela lub łosia europejskiego. Poroże składa się z dwóch części: głowy i szyi. Głowa jest zazwyczaj okrągła lub owalna, a szyja jest wygięta w kształcie litery S. Łopaty są charakterystyczne dla daniela i łosia europejskiego, ponieważ mają one charakterystyczny kształt, który przypomina łopatę.

Poroże daniela i łosia europejskiego są zazwyczaj wykonane z rogów lub kości. Mogą one być również wykonane z innych materiałów, takich jak metal lub tworzywa sztuczne. Poroże te są czasami ozdobione rzeźbieniami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Poroże daniela i łosia europejskiego są uważane za symbol statusu społecznego i mają duże znaczenie w tradycji myślistwa. Są one również uważane za symbol mocy i odwagi. W niektórych krajach noszenie poroża jest obowiązkowe dla myśliwych, aby udowodnić swoje umiejętności i doświadczenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łopaty w wyszukiwarce Google