Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łosza

łosza

inaczej klępa.

Łosza to samica łosia, która jest znana również jako klępa. Jest to gatunek dużego ssaka z rodziny danieli. Łosze są bardzo popularne w Europie i Azji, a także w Ameryce Północnej. Są one często spotykane w lasach, parkach narodowych i na polach uprawnych. Łosze są bardzo silnymi i odważnymi zwierzętami, które mogą osiągnąć rozmiary do 2 metrów długości i ważyć do 300 kilogramów.

Samice łosi są mniejsze niż samce i mają mniejszy poroże. Ich skóra jest ciemna lub brudno-szara, a ich futro jest grube i miękkie. Samice mają również dłuższe nogi niż samce, co pozwala im lepiej poruszać się po terenie. Łosze są bardzo aktywnymi zwierzętami, które spacerują po swojej okolicy w poszukiwaniu pożywienia.

Samice łosi słynną ze swojego instynktu macierzyńskiego - szybko się przywiązują do swoich młodych i dbaj o nie przez całe ich życie. Sama matka może być bardzo ochronna wobec swojego potomstwa i może stać się agresywna wobec innych zwierzat lub ludzi, jeśli uważa ich za zagrożenie dla swojego potomstwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łosza w wyszukiwarce Google