Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łowiectwo

łowiectwo

(w rozumieniu ustawy) planowe gospodarowanie zwierzyną zgodnie z potrzebami gospodarki narodowej i wymogami ochrony przyrody. Podstawowymi działami łowiectwa są: hodowla, ochrona i pozyskanie zwierzyny, realizowane zgodnie z prawem i etyką łowiecką. Łowiectwo obejmuje całokształt zagadnień dotyczących zwierzyny, jej hodowli i ochrony, zagospodarowania łowisk, polowania (odłowów), broni i amunicji myśłiwskiej, strzelectwa, akcesoriów, psa myśłiwskiego, ustawodawstwa, historii, tradycji, języka i kultury łowieckiej, związanej z łowiectwem twórczości literackiej, muzycznej i plastycznej itd.

Łowiectwo jest dziedziną gospodarki narodowej, która obejmuje zarządzanie zwierzyną łowną i jej środowiskiem. Jest to proces, w którym wykorzystuje się wiedzę i umiejętności myśliwych, aby zapewnić odpowiedni poziom pozyskania zwierzyny, ochrony jej środowiska i hodowli. Łowiectwo obejmuje szeroki zakres działań, w tym polowania, odłowy, hodowlę, ochronę i pozyskanie zwierzyny. Myśliwi muszą przestrzegać określonych przez prawo regulacji dotyczących polowań i odłowów oraz stosować się do etyki łowieckiej.

Etyka łowiecka to zbiór zasad postępowania, które mają na celu ochronę zwierzyny i jej środowiska oraz umożliwienie bezpiecznego i etycznego polowania. Myśliwi muszą również posiadać odpowiedni sprzęt myśliwski, taki jak broń i amunicja myśliwska, akcesoria myśliwskie oraz psy myśliwskie.

Ponadto istnieje szeroki wachlarz działań pokrewnych do łowiectwa, takich jak historia, tradycja i język łowiecki oraz twórczość literacka, muzyczna i plastyczna. Wszystkie te działania służą ochronie zwierzyny i jej środowiska oraz promocji etyki łowieckiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łowiectwo w wyszukiwarce Google