Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łowiectwo małe

łowiectwo małe

staropolskie określenie łowów na drobną zwierzyny.

Łowiectwo małe to rodzaj polowania, który polega na polowaniu na drobną zwierzynę. Jest to staropolskie określenie, które wywodzi się z dawnych czasów, gdy łowiectwo było jednym z najważniejszych elementów życia codziennego. Łowiectwo małe obejmuje polowanie na ptaki, takie jak bażanty, kuropatwy i głuszce oraz na inne drobne zwierzęta, takie jak lisy, sarny i dziki.

Łowiectwo małe wymaga od myśliwego dużej precyzji i umiejętności. Myśliwi muszą być w stanie wykryć i skutecznie strzelić do celu, nawet jeśli jest on bardzo mały. Ponadto muszą mieć dobrą znajomość terenu i znać miejsca, w których można spotkać drobną zwierzynę. Muszą również posiadać odpowiedni sprzęt do polowania, taki jak lornetka lub luneta celownicza oraz broń palną.

Polowanie na drobną zwierzynę może być również przyjemnym sposobem spędzenia czasu na łonie natury. Można obserwować piękno przyrody i cieszyć się ciszą i spokojem otaczającym las lub pola. Polowanie na drobną zwierzynę może być również okazją do nauczenia się nowych umiejętności myśliwskich oraz do poznania nowych ludzi o podobnych pasjach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łowiectwo małe w wyszukiwarce Google