Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łowiectwo małe

łowiectwo małe

staropolskie określenie łowów na drobną zwierzyny.

Łowiectwo małe to rodzaj polowania, skupiający się na zwierzynie drobnej. Określenie to wywodzi się z dawnych czasów, gdy łowiectwo stanowiło znaczącą część życia codziennego społeczności. Obejmuje ono polowanie na ptaki, takie jak bażanty, kuropatwy i głuszce, jak również na inne małe zwierzęta, w tym lisy, sarny i dziki. Polowanie tego rodzaju wymaga od myśliwego dużej precyzji i umiejętności w celowaniu, nawet w bardzo małe cele. Ponadto ważne są dobra znajomość terenu oraz odpowiednie wyposażenie takie jak lornetka lub luneta celownicza oraz broń palna.

Polowanie na drobną zwierzynę stanowi nie tylko sposobność do zdobycia pokarmu czy trofeum, ale również okazję do obcowania z przyrodą oraz możliwość rozwijania umiejętności myśliwskich. To także szansa na obserwację piękna natury oraz cieszenie się spokojem otaczającego lasu lub pól. Dodatkowo może być świetną okazją do nawiązania nowych znajomości wśród osób o podobnych pasjach.

Współczesne łowiectwo małe jest również regulowane przez przepisy dotyczące ochrony środowiska i regulacji gospodarki łowieckiej, co nakłada na myśliwych odpowiedzialność za przestrzeganie tych reguł podczas prowadzenia polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łowiectwo małe w wyszukiwarce Google