Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łowisko polne

łowisko polne

łowisko, w którym przeważają pola.

Łowisko polne to rodzaj łowiska, w którym przeważają pola. Jest to miejsce, w którym można uprawiać polowanie na zwierzynę. Łowisko polne jest często wykorzystywane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak sarny, dziki, jelenie i inne. Pola są idealnym miejscem do polowania, ponieważ są one duże i otwarte, co pozwala myśliwym na łatwe obserwowanie zwierzyny.

Polowe łowiska są również idealnym miejscem do uprawiania innych form myślistwa, takich jak ptactwo lub rybołówstwo. Wielu myśliwych woli polować na ptaki lub ryby właśnie na polach, ponieważ są one duże i otwarte. Polowe łowiska są również idealne dla tych, którzy chcą połączyć swoje hobby z przyrodniczymi wycieczkami. Można je znaleźć w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Polowe łowiska mają również swoje wady. Przede wszystkim mogą być bardzo niebezpieczne dla myśliwych ze względu na duże ilości dzikich zwierząt obecnych na tych terenach. Myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas polowań na polach i powinni stosować się do określonych przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Ponadto polowe łowiska mogą być trudne do poruszania się ze względu na duże ilości trawy i krzaczastego terenu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łowisko polne w wyszukiwarce Google