Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łuk

łuk

ręczna broń miotająca, jedna z najstarszych typów broni myśliwskiej. Składa się z drewnianego, rogowego lub metalowego łęczyska i cięciwy, służącej do wyrzucania strzał za pomocą nagromadzonej w niej siły.

Łuki są używane od tysięcy lat, a ich historia sięga starożytności. W starożytnym Egipcie i Mezopotamii były one używane do polowania na zwierzęta i walki wojennej. W starożytnej Grecji i Rzymie łuki były również popularne, a w średniowieczu stały się jedną z głównych broni używanych przez rycerzy.

Współczesne łuki są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach, od małych, lekkich łuków myśliwskich po duże, ciężkie łuki strzelnicze. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego i mogą mieć różne rodzaje cięciwy. Mogą być również wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak stabilizatory, celowniki optyczne lub kompensatory.

Dzięki swojej prostocie i niskim kosztom produkcji łuk jest jedną z najbardziej popularnych broni myśliwskich na całym świecie. Jest to idealna broń dla początkujących myśliwych, ponieważ jest prosta w obsłudze i niedroga.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łuk w wyszukiwarce Google