Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: łupież

łupież

wypchana skóra ptaka, służąca do układania ptaka łowczego.

Łupież to wypchana skóra ptaka, która służy do układania ptaka łowczego. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia myśliwego. Łupież jest wykonany z naturalnej skóry ptaka, która jest starannie wypchana i wykończona. Skóra ptaka jest starannie wypchana i wykończona, aby zapewnić trwałość i odporność na uszkodzenia. Łupież może być również ozdobiony piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Ponadto, łupież służy do układania ptaka łowczego. Jest to ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne ustawienie ptaka w pozycji, która jest najbardziej odpowiednia dla danego rodzaju polowania. Łupież może być również ustawiony tak, aby zapewnić optymalną widoczność dla myśliwego podczas polowania.

Oprócz tego, łupież może być również ustawiony tak, aby chronić ptaka przed szkodnikami lub innymi czynnikami zewnętrznymi. Może on również służyć do ochrony ptaka przed chorobami lub innymi czynnikami zagrażającymi jego zdrowiu. Wszystkie te funkcje sprawiają, że łupież jest niezbędnym elementem wyposażenia mysliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj łupież w wyszukiwarce Google