Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ósmak

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

Ósmak to jeden z najbardziej pożądanych trofeów łowieckich. Jest to jeleń byk, który ma wieniec o czterech odnogach na każdej tyce lub na jednej z tyk. Wieniec ten może mieć różne rozmiary i kształty, ale musi mieć co najmniej cztery odnogi. Ósmaki są bardzo cenne, ponieważ są one bardzo rzadkie i trudne do zdobycia.

Ósmaki są zazwyczaj znalezione w lasach Europy, gdzie żyje duża populacja jeleni. Zazwyczaj są one spotykane w okresie od września do listopada, kiedy jelenie byki są w pełni rozwinięte i mają największy wieniec. Łowcy muszą być bardzo cierpliwi i skupieni, aby znaleźć ósmaka.

Aby uzyskać ósmaka, łowcy muszą przejść przez kilka etapów. Najpierw muszą oni zlokalizować miejsce, w którym można spotkać jelenia byka. Następnie muszą oni obserwować jelenia byka przez długi czas, aby upewnić się, że ma on regularny lub nieregularny wieniec o czterech odnogach. Po tym etapie mogą oni spróbować polować na ósmaka. Jednak polowanie na tak rzadkie trofeum może być trudne i czasochłonne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ósmak w wyszukiwarce Google