Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ścinka

ścinka

sierść, zwierza obcięta kulą: umożliwia ona myśliwemu określenie miejsca uderzenia kuli na podstawie barwy oraz długości włosa.

Ścinka jest techniką stosowaną przez myśliwych, która polega na obcięciu sierści zwierzęcia kulą. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy myśliwy chce określić miejsce uderzenia kuli. Ścinka jest często stosowana w celu określenia, czy zwierzę zostało trafione w odpowiednim miejscu.

Aby wykonać ścinkę, myśliwy musi najpierw znaleźć miejsce, w którym zwierzę zostało trafione. Następnie musi on obciąć sierść kulą, aby umożliwić jej dalszą analizę. Po obcięciu sierści myśliwy może sprawdzić barwę i długość włosa, aby określić miejsce uderzenia kuli.

Ponadto ścinka może być również stosowana do określenia rodzaju broni, która została użyta do polowania. Na podstawie barwy i długości włosa można określić rodzaj broni, która została użyta do polowania. Ścinka jest więc bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i pozwala im lepiej planować swoje polowania oraz oceniać skuteczność swojego strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ścinka w wyszukiwarce Google