Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ślimy

ślimy

rogi muflona.

Ślimy to rogi muflona, które są uważane za jedne z najbardziej pożądanych trofeów łowieckich. Muflon jest gatunkiem dzikiego owca, który występuje w Europie, Azji i Afryce Północnej. Jego charakterystycznym cechą są dwa duże, skręcone rogi, które są zwykle używane do obrony przed drapieżnikami. Ślimy są wykonane z twardego, czarnego poroża i mają charakterystyczny kształt skręconego spirali. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Ślimy są bardzo cenione przez myśliwych ze względu na ich piękny wygląd i trwałość. Mogą być używane do ozdabiania domu lub ogrodu lub jako ozdoba na ścianie lub stojaku. Mogą być również używane do tworzenia biżuterii lub innych ozdób. W niektórych krajach ślimy są również uważane za symbol statusu społecznego i bogactwa.

Ponieważ muflony są chronione przez prawo, łowienie ich jest surowo zabronione. Jednak w niektórych krajach istnieją specjalne programy łowieckie, które pozwalają myśliwym polować na muflony w określonych okolicznościach. Po upolowaniu muflona myśliwi mogą zabrać jego ślimy jako trofeum.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ślimy w wyszukiwarce Google