Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: żeremie

żeremie

gniazdo bobrów zbudowane z gałęzi wraz z przyległym odcinkiem rzeki zagrodzonym tamą.

Żeremie to miejsce, w którym bobry budują swoje gniazda. Jest to zazwyczaj odcinek rzeki lub jeziora, który jest zagrodzony tamą. Tama jest zazwyczaj wykonana z gałęzi i korzeni drzew, a jej celem jest utrzymanie wody na odpowiednim poziomie. Bobry używają tego samego materiału do budowy swoich gniazd. Gniazda te są zazwyczaj umieszczone na brzegu rzeki lub jeziora, a ich głównym celem jest ochrona bobrów przed drapieżnikami.

Gniazda bobrów są bardzo trwałe i mogą przetrwać nawet kilka lat. Są one zazwyczaj wykonane z gałęzi i korzeni drzew, a ich ściany są pokryte gliną i liśćmi. Wewnątrz gniazda są one wyposażone w łóżka, które służą do odpoczynku i schronienia przed drapieżnikami.

Żeremie służy nie tylko do ochrony bobrów przed drapieżnikami, ale także do regulacji poziomu wody w rzece lub jeziorze. Tama stanowi barierę, która utrudnia przepływ wody i pozwala na utrzymanie stałego poziomu wody. Żeremie może być również używane do hodowli ryb i innych organizmów wodnych oraz do ochrony środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj żeremie w wyszukiwarce Google