Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: świece

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

Świece to charakterystyczne, białe plamki na czole zwierząt płowych, takich jak żubr, kozica, muflon i dzik. Ich wygląd jest zazwyczaj okrągły lub owalny i może mieć różne rozmiary. Świece są wykonane z białego lub srebrzystego włosia, który jest odporny na wilgoć i nie ulega zniszczeniu. W przeciwieństwie do innych części ciała zwierząt płowych, świece nie są pokryte sierścią.

Świece mają kilka funkcji. Przede wszystkim służą one do oznaczania terytorium. Zwierzęta płowe używają ich do oznaczania swojego terytorium i ostrzegania innych o swojej obecności. Ponadto świece mogą być używane do wykrywania potencjalnych drapieżników lub innych zagrożeń. Z tego powodu są one ważnym elementem systemu obronnego zwierzęcia płowego.

Oprócz tego świece mogą być również używane do komunikacji między samcami i samicami tego samego gatunku. Samce używają ich do wabienia samic, a samice używają ich do określenia swojego statusu społecznego. Świece mogą również być używane przez samce do określenia swojej pozycji w hierarchii społecznej stada.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj świece w wyszukiwarce Google