Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: świece

świece

oczy żubra, zwierzyny płowej, kozicy, muflona i dzika

Świece to charakterystyczne, białe plamki na czole zwierząt płowych, takich jak żubr, kozica, muflon i dzik. Ich wygląd jest zazwyczaj okrągły lub owalny i może mieć różne rozmiary. Świece są wykonane z białego lub srebrzystego włosia, które jest odporne na wilgoć i nie ulega zniszczeniu. W przeciwieństwie do innych części ciała zwierząt płowych, świece nie są pokryte sierścią.

Świece pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim służą one do oznaczania terytorium, bowiem zwierzęta płowe używają ich do oznaczania swojego obszaru życia oraz ostrzegania innych osobników o swojej obecności. Ponadto świece mogą być wykorzystywane do wykrywania potencjalnych drapieżników lub innych zagrożeń, stanowiąc istotny element systemu obronnego zwierząt płowych.

Dodatkowo świece pełnią rolę w komunikacji między samcami i samicami tego samego gatunku. Samce używają ich do wabienia samic, podczas gdy samice mogą wykorzystywać świece do określania swojego statusu społecznego. Ponadto mogą być również wykorzystywane przez samce do określania swojej pozycji w hierarchii społecznej stada.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj świece w wyszukiwarce Google