Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: venator

venator

dawniej łacińskie określenie myśliwego.

Venator to po łacinie myśliwy, który w starożytności był znany jako łowca. Był to człowiek, który polował na zwierzęta w celu zdobycia pożywienia lub skór. Venatorzy byli szanowani i cenieni w starożytnym społeczeństwie, ponieważ ich umiejętności były niezbędne do przetrwania.

Venatorzy używali różnych technik polowania, w tym łuku i strzał, aby zdobyć swoje ofiary. Używali także psów do tropienia i śledzenia zwierząt oraz pułapek do chwytania ich. Niektórzy venatorzy używali taktyki polegającej na wykorzystaniu ptaków do odstraszania zwierząt, aby je sprowadzić do pułapek.

Venatorzy mieli również rolę w hodowli zwierząt, aby móc łatwiej polować. Hodowali również psy myśliwskie, które służyły im jako pomocnicy podczas polowań. Ponadto byli odpowiedzialni za utrzymanie i ochronę lasów, aby zapewnić sobie dostęp do swoich ofiar.

Współcześnie termin "venator" jest używany głównie w kontekście historycznym lub literackim, odnosząc się do myśliwych z czasów starożytnych. Terminem bliżej związanym z zawodem myśliwego we współczesności jest "łowczy".

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj venator w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę V

zobacz pełną listę haseł

varmint

rodzaj sztucera z nieco cięższą, masywniejszą lufą, bez muszki i szczerbinki.

venator

dawniej łacińskie określenie myśliwego.