Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trop wejściowy

trop wejściowy

trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.

Trop wejściowy to jeden z podstawowych elementów łowiectwa. Jest to trop, który prowadzi w głąb tropionego rejonu. Jest on używany do wstępnego określenia, czy dana okolica jest odpowiednia do polowania. Trop wejściowy może być wykorzystywany do wstępnego określenia, czy dana okolica jest odpowiednia do polowania. Może on również służyć do identyfikacji zwierzyny, która może być obecna w danym rejonie.

Trop wejściowy może być wykorzystywany do identyfikacji śladów zwierzyny, takich jak ślady stóp, ślady moczu lub kału, a także innych oznak obecności zwierzyny. Może on również służyć do identyfikacji innych czynników, takich jak warunki pogodowe i warunki glebowe. Trop wejściowy może również służyć do określenia, czy dana okolica jest odpowiednia do polowania.

Trop wejściowy może być również wykorzystywany do identyfikacji innych czynników, takich jak poziom hałasu i poziom aktywności zwierząt. Może on również służyć do identyfikacji innych czynników, takich jak poziom hałasu i poziom aktywności zwierząt oraz innych czynników środowiska naturalnego. Trop wejściowy może być również wykorzystywany do określenia najlepszej drogi przejazdu lub najlepszego miejsca na postawienie pułapki na zwierzynę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trop wejściowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

trychinoskop

przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).

tchórek

inaczej fretka.