Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tumak

tumak

inaczej kuna leśna.

Kuna leśna jest aktywna zarówno w dzień jak i w nocy. W ciągu dnia szuka pożywienia, a w nocy odpoczywa. Zazwyczaj żeruje samotnie, ale czasami można spotkać je w grupach. Kuna leśna ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł słuchu i węchu, dzięki czemu łatwo jest je wypatrzyć. Jest to zwierzę o bardzo silnym instynkcie obronnym, który pozwala mu unikać drapieżników. Kuna leśna jest bardzo inteligentna i potrafi uczyć się nowych rzeczy.

Kuna leśna jest ważnym elementem ekosystemu lasu, ponieważ reguluje populację gryzoni i innych szkodników. Jest też ważnym źródłem pożywienia dla innych drapieżników, takich jak wilki i lisy. Kuna leśna jest również ważnym elementem kultury ludowej, ponieważ jej skóra była uważana za symbol szczęścia i powodzenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tumak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

tycznia

dawniej huczka dzików i ruja wilków

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.

trójlufka

trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.