Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tumak

tumak

inaczej kuna leśna.

Kuna leśna jest aktywna zarówno w dzień jak i w nocy. W ciągu dnia szuka pożywienia, a w nocy odpoczywa. Zazwyczaj żeruje samotnie, ale czasami można spotkać je w grupach. Kuna leśna ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł słuchu i węchu, dzięki czemu łatwo jest je wypatrzyć. Jest to zwierzę o bardzo silnym instynkcie obronnym, który pozwala mu unikać drapieżników. Kuna leśna jest bardzo inteligentna i potrafi uczyć się nowych rzeczy.

Kuna leśna jest ważnym elementem ekosystemu lasu, ponieważ reguluje populację gryzoni i innych szkodników. Jest też ważnym źródłem pożywienia dla innych drapieżników, takich jak wilki i lisy. Kuna leśna jest również ważnym elementem kultury ludowej, ponieważ jej skóra była uważana za symbol szczęścia i powodzenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tumak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

trop wejściowy

trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.

tokowisko, tokowisko, padowisko

teren, na którym co roku ptaki odbywają swoje toki.

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

tryk

inaczcj baran.

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

tchórek

inaczej fretka.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.