Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: teriery

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera tworzy prostokąt. Używane są jako dzikarze, płochacze i norowce. Do terierów myśliwskich zaliczamy foksteriery gładkowlose i szorstkowłose, welshteriery oraz jagdteriery.

Teriery myśliwskie to grupa ras psów, które charakteryzują się mocną budową ciała, pyskiem szpiczastym, sterczącym pionowo ogonem, cienkimi nogami i uszami ze zwisającymi końcami. Ich sylwetka tworzy prostokąt. Te psy są używane do polowań jako dzikarze, płochacze i norowce. Do terierów myśliwskich zalicza się foksteriery gładkowłose i szorstkowłose, welshteriery oraz jagdteriery.

Foksteriery gładkowłose są najbardziej popularnymi terierami myśliwskimi. Charakteryzują się krótką, gładką sierścią, silną budową ciała oraz żywym temperamentem. Wykorzystywane są do polowań na dzikie zwierzęta takie jak lisy, nornice i wiewiórki. Welshteriery natomiast to silne i wytrzymałe psy myśliwskie o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie. Ich naturalny instynkt łowiecki sprawia, że są bardzo skuteczne w polowaniu na małe zwierzęta.

Jagdteriery to rasa psów myśliwskich o krótkiej sierści, która jest wykorzystywana do polowań na duże dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i łosie. Charakteryzują się silnym instynktem łowieckim oraz odwagą, co czyni je skutecznymi w polowaniach na duże zwierzęta. Jako część grupy ras terierów myśliwskich cechują się wspomnianymi wcześniej cechami fizycznymi oraz specyficznym stylem polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj teriery w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trójlufka

trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

tchórek

inaczej fretka.

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.