Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: teriery

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera tworzy prostokąt. Używane są jako dzikarze, płochacze i norowce. Do terierów myśliwskich zaliczamy foksteriery gładkowlose i szorstkowłose, welshteriery oraz jagdteriery.

Foksteriery gładkowłose są najbardziej popularnymi terierami myśliwskimi. Ich wygląd jest charakterystyczny dla tej rasy: krótka, gładka sierść, pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one bardzo silne i wytrzymałe, a ich temperament jest energiczny i żywy. Foksteriery gładkowłose są używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki.

Welshteriery to silne i wytrzymałe psy myśliwskie o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki. Mają one bardzo silny instynkt łowiecki i są bardzo skuteczne w polowaniu na małe zwierzęta.

Jagdteriery to rasa psów myśliwskich o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na duże dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i łosie. Jagdteriery maja silny instynkt łowiecki i szybko reagują na bodźce otoczenia. Są one bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na duże zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj teriery w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

trychinoskop

przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

tokowik

ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.