Definicja hasła: teriery
- teriery
grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera tworzy prostokąt. Używane są jako dzikarze, płochacze i norowce. Do terierów myśliwskich zaliczamy foksteriery gładkowlose i szorstkowłose, welshteriery oraz jagdteriery.
Foksteriery gładkowłose są najbardziej popularnymi terierami myśliwskimi. Ich wygląd jest charakterystyczny dla tej rasy: krótka, gładka sierść, pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one bardzo silne i wytrzymałe, a ich temperament jest energiczny i żywy. Foksteriery gładkowłose są używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki.
Welshteriery to silne i wytrzymałe psy myśliwskie o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki. Mają one bardzo silny instynkt łowiecki i są bardzo skuteczne w polowaniu na małe zwierzęta.
Jagdteriery to rasa psów myśliwskich o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na duże dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i łosie. Jagdteriery maja silny instynkt łowiecki i szybko reagują na bodźce otoczenia. Są one bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na duże zwierzęta.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj teriery w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę T
- troki
rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.
- tusza
ciało ubitej zwierzyny.
- tasak
szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.
- topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)
roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.
- tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)
gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)
- trzewik
nakładka na kolbę (stopkę) broni myśliwskiej, używana w celu przedłużenia jej bądź też do zamortyzowania odrzutu.
- teriery
grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)
- trelowanie
druga zwrotka pieśni głuszca.
- trop wejściowy
trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.