Definicja hasła: teriery
- teriery
grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera tworzy prostokąt. Używane są jako dzikarze, płochacze i norowce. Do terierów myśliwskich zaliczamy foksteriery gładkowlose i szorstkowłose, welshteriery oraz jagdteriery.
Foksteriery gładkowłose są najbardziej popularnymi terierami myśliwskimi. Ich wygląd jest charakterystyczny dla tej rasy: krótka, gładka sierść, pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one bardzo silne i wytrzymałe, a ich temperament jest energiczny i żywy. Foksteriery gładkowłose są używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki.
Welshteriery to silne i wytrzymałe psy myśliwskie o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak lisy, nornice i wiewiórki. Mają one bardzo silny instynkt łowiecki i są bardzo skuteczne w polowaniu na małe zwierzęta.
Jagdteriery to rasa psów myśliwskich o krótkiej sierści i charakterystycznym wyglądzie: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo i uszy ze zwisającymi końcami. Są one używane do polowań na duże dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i łosie. Jagdteriery maja silny instynkt łowiecki i szybko reagują na bodźce otoczenia. Są one bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na duże zwierzęta.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj teriery w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę T
- troki
rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.
- teriery
grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)
- trychinoskop
przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).
- tarmosić
o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.
- trop wyjściowy
trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.
- talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka
biała plama na zadzie jeleniowatych.
- Tulskij Zawód
znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.
- tarcza
sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).
- tokowik
ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.
- trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski
oczy zająca.