Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trymowanie

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

Trymowanie jest zabiegiem pielęgnacyjnym, stosowanym głównie u terierów ostrowłosych, mającym na celu utrzymanie ich sierści w dobrym stanie poprzez skracanie włosów. Proces ten polega na wyskubywaniu martwych włosów, co pozwala usunąć zarówno luźne, jak i nadmiarowe sierści. Trymowanie wykonuje się zazwyczaj przy pomocy specjalnych narzędzi, takich jak kamień trymerski lub ręczka do wyrywania sierści, które umożliwiają precyzyjne usuwanie włosów bez uszkadzania skóry. Regularne trymowanie jest istotne dla zdrowia i samopoczucia teriera ostrowłosego, zapobiegając gromadzeniu się martwej sierści oraz wspomagając utrzymanie miękkiej i błyszczącej sierści.

Trymowanie powinno być wykonywane rzetelnie oraz regularnie, zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu co 3-4 miesiące lub częściej u psów mających tendencję do szybkiego gromadzenia się martwej sierści. Przed rozpoczęciem trymowania niezbędne jest upewnienie się, że sierść jest czysta i sucha oraz odpowiednio przygotowanie psa do zabiegu. Dla wielu właścicieli terierów ostrowłosych kluczowym elementem dbania o tę rasę jest również profesjonalne szkolenie z zakresu dobrego trymowania, który pozwala na utrzymanie standardów rasy oraz zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu i dyskomfortowi zwierzęcia podczas zabiegu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trymowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

trójlufka

trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

ton główny

inaczej korkowanie.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

tumak

inaczej kuna leśna.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.