Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trymowanie

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

Trymowanie jest zabiegiem pielęgnacyjnym, stosowanym głównie u terierów ostrowłosych, mającym na celu utrzymanie ich sierści w dobrym stanie poprzez skracanie włosów. Proces ten polega na wyskubywaniu martwych włosów, co pozwala usunąć zarówno luźne, jak i nadmiarowe sierści. Trymowanie wykonuje się zazwyczaj przy pomocy specjalnych narzędzi, takich jak kamień trymerski lub ręczka do wyrywania sierści, które umożliwiają precyzyjne usuwanie włosów bez uszkadzania skóry. Regularne trymowanie jest istotne dla zdrowia i samopoczucia teriera ostrowłosego, zapobiegając gromadzeniu się martwej sierści oraz wspomagając utrzymanie miękkiej i błyszczącej sierści.

Trymowanie powinno być wykonywane rzetelnie oraz regularnie, zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu co 3-4 miesiące lub częściej u psów mających tendencję do szybkiego gromadzenia się martwej sierści. Przed rozpoczęciem trymowania niezbędne jest upewnienie się, że sierść jest czysta i sucha oraz odpowiednio przygotowanie psa do zabiegu. Dla wielu właścicieli terierów ostrowłosych kluczowym elementem dbania o tę rasę jest również profesjonalne szkolenie z zakresu dobrego trymowania, który pozwala na utrzymanie standardów rasy oraz zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu i dyskomfortowi zwierzęcia podczas zabiegu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trymowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

ton główny

inaczej korkowanie.

trop wejściowy

trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.