Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: topinambur

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

Topinambur (Helianthus tuberosus) jest wieloletnią rośliną z rodziny złożonych, która jest szczególnie nadaje się do uprawy na poletkach łowieckich. Roślina ta ma bulwy, które są podobne do ziemniaków i są bardzo smaczne. Bulwy topinambura są bogate w witaminy i minerały, takie jak potas, magnez, wapń i żelazo. Liście topinambura są również bogate w składniki odżywcze i są lubiane przez zwierzynę. Łodygi topinambura są również uważane za smaczną karmę dla zwierzyny.

Topinambur jest łatwy w uprawie i może być uprawiany na poletkach łowieckich przez cały rok. Roślina ta jest odporna na mróz i może przetrwać nawet najbardziej surowe zimy. Topinambur może być również uprawiany w glebie o niskim pH, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają glebę o niskim pH.

Topinambur jest doskonałym dodatkiem do poletków łowieckich ze względu na swoje odporność na mróz oraz bogactwo składników odżywczych. Jest to również doskonała karm dla zwierzyny, ponieważ liście i bulwy są lubiane przez zwierzynę. Topinambur jest łatwy w uprawie i może być uprawiany na poletkach łowieckich przez cały rok.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj topinambur w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

tokowik

ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

tumak

inaczej kuna leśna.

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.