Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: topinambur

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

Topinambur (Helianthus tuberosus) jest wieloletnią rośliną z rodziny złożonych, która jest szczególnie nadaje się do uprawy na poletkach łowieckich. Roślina ta ma bulwy, które są podobne do ziemniaków i są bardzo smaczne. Bulwy topinambura są bogate w witaminy i minerały, takie jak potas, magnez, wapń i żelazo. Liście topinambura są również bogate w składniki odżywcze i są lubiane przez zwierzynę. Łodygi topinambura są również uważane za smaczną karmę dla zwierzyny.

Topinambur jest łatwy w uprawie i może być uprawiany na poletkach łowieckich przez cały rok. Roślina ta jest odporna na mróz i może przetrwać nawet najbardziej surowe zimy. Topinambur może być również uprawiany w glebie o niskim pH, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają glebę o niskim pH.

Topinambur jest doskonałym dodatkiem do poletków łowieckich ze względu na swoje odporność na mróz oraz bogactwo składników odżywczych. Jest to również doskonała karm dla zwierzyny, ponieważ liście i bulwy są lubiane przez zwierzynę. Topinambur jest łatwy w uprawie i może być uprawiany na poletkach łowieckich przez cały rok.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj topinambur w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

tasak

szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.