Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: troki

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

Troki to rodzaj pętli, które są używane do noszenia ubitych ptaków na polowaniach. Mogą być wykonane z rzemienia lub sznurka. Są one zazwyczaj wykonane z trwałego materiału, aby wytrzymały ciężar ptaków, które są przymocowane do nich. Troki są często używane przez myśliwych, aby mieć łatwy dostęp do swoich upolowanych ptaków i przenosić je bezpiecznie.

Troki są zazwyczaj wykonane z trwałego materiału, takiego jak skóra lub nylon. Są one dostosowane do różnych rozmiarów ptaków, aby można było je łatwo przymocować i mieć pewność, że będą trzymać się mocno. Troki mają również specjalne uchwyty, które pozwalają myśliwym na łatwe noszenie ich na polowaniu. Uchwyty te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub skóry i są zaprojektowane tak, aby były wygodne i trwałe.

Troki są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwalają im na łatwe transportowanie swoich upolowanych ptaków. Dzięki temu mogą oni bezpiecznie wracać ze swojego polowania i cieszyć się ze swojej zdobyczy. Troki są również bardzo łatwe w użyciu i można je łatwo przechowywać w plecaku lub torbie myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj troki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

tokowik

ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)