Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: troki

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

Troki to rodzaj pętli, które są używane do noszenia ubitych ptaków na polowaniach. Mogą być wykonane z rzemienia lub sznurka. Są one zazwyczaj wykonane z trwałego materiału, aby wytrzymały ciężar ptaków, które są przymocowane do nich. Troki są często używane przez myśliwych, aby mieć łatwy dostęp do swoich upolowanych ptaków i przenosić je bezpiecznie.

Troki są zazwyczaj wykonane z trwałego materiału, takiego jak skóra lub nylon. Są one dostosowane do różnych rozmiarów ptaków, aby można było je łatwo przymocować i mieć pewność, że będą trzymać się mocno. Troki mają również specjalne uchwyty, które pozwalają myśliwym na łatwe noszenie ich na polowaniu. Uchwyty te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub skóry i są zaprojektowane tak, aby były wygodne i trwałe.

Troki są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwalają im na łatwe transportowanie swoich upolowanych ptaków. Dzięki temu mogą oni bezpiecznie wracać ze swojego polowania i cieszyć się ze swojej zdobyczy. Troki są również bardzo łatwe w użyciu i można je łatwo przechowywać w plecaku lub torbie myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj troki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

tresura

inaczej układanie psa myśliwskiego.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

tokowisko, tokowisko, padowisko

teren, na którym co roku ptaki odbywają swoje toki.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.