Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tropienie

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

Tropienie jest jedną z najstarszych technik łowieckich, która pozwala na śledzenie i dochodzenie zwierzyny. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dzikich zwierząt, które są trudne do złapania lub odstrzelenia. Tropienie może być wykonywane na dwa sposoby: tropienie i postrzałka.

Tropienie polega na śledzeniu zwierzyny po jej tropach, takich jak ślady stóp, ślady moczu lub kału. Tropy te mogą być wykorzystywane do określenia, gdzie znajduje się zwierzyna i w którym kierunku się porusza. Tropienie może być trudne, ponieważ tropy mogą być słabe lub niewidoczne, a także mogą być łatwo zmylane przez deszcz lub inne warunki atmosferyczne.

Postrzałka to technika, która polega na dochodzeniu zwierzyny po sfarbowanym tropie. Zazwyczaj używa się farby lub barwnika do oznaczenia tropu, aby ułatwić śledzenie. Postrzałka jest czasami używana w połączeniu z tropieniem, aby umożliwić myśliwemu łatwe odnalezienie tropu i skuteczniejsze dochodzenie zwierzyny.

Tropienie i postrzałka są ważnymi technikami łowiectwa, które pozwalają myśliwym na skuteczną polowanie na dzikie zwierzęta. Techniki te wymagają dużo cierpliwości i umiejętności obserwowania oraz interpretacji tropów, aby móc skutecznie je stosować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tropienie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.

tycznia

dawniej huczka dzików i ruja wilków

trąbka brzozowa

wabik na łosia, na którym myśliwy naśladuje głos łosia w okresie godowym.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

tama bobrowa

grobla zrobiona przez bobry w poprzek płynącej rzeki.