Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tryplet

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.

Tryplet to technika strzelania, która wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Polega ona na oddaniu trzech bezpośrednich celnych strzałów do trzech różnych celów. Technika ta jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy myśliwy musi szybko zareagować na pojawienie się kilku zwierząt w jednym miejscu.

Aby skutecznie wykonać tryplet, myśliwy musi być dobrze przygotowany i mieć odpowiedni sprzęt. Powinien mieć dobrze dopasowaną broń, która będzie dostosowana do jego umiejętności i potrzeb. Broń powinna być również odpowiednio ustawiona, aby umożliwić precyzyjne celowanie. Myśliwy powinien również mieć odpowiednią ilość amunicji, aby móc oddać trzy strzały bez przerwy.

Tryplet to technika strzelania, która wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania i szybkiego reagowania. Jest to bardzo przydatna technika, która może pomóc myśliwemu w skutecznym polowaniu na zwierzynę. Aby skutecznie wykonać tryplet, myśliwy musi być dobrze przygotowany i mieć odpowiedni sprzęt oraz amunicję.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tryplet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tumak

inaczej kuna leśna.

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.

trychinoskop

przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

trójlufka

trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.