Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tarzawisko

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

Tarzawisko to miejsce, w którym zwierzęta tarzają się w piasku. Jest to zwykle sucha, piaszczysta powierzchnia, która jest często wystawiona na działanie słońca i wiatru. Tarzawiska są często spotykane w lasach, ale mogą również pojawiać się na otwartych terenach. Zazwyczaj są one tworzone przez zwierzęta, które tarzają się w piasku, aby usunąć pasożyty lub po prostu dla przyjemności.

Tarzawiska są szczególnie popularne wśród jeleni i dzików. Jelenie tarzają się w piasku, aby usunąć pasożyty z ich skóry i futra. Dzikom tarzanie się pomaga utrzymać ich skórę i futro w dobrym stanie. Tarzanie się może również pomóc im utrzymać ciepło podczas chłodnych poranków lub nocy.

Tarzanie się jest również ważne dla zdrowia psychicznego zwierząt. Może to być sposobem na odprężenie się i relaks po trudnym dniu polowania lub innych aktywnościach. Tarzanie się może również pomagać zwierzakom budować więzi społeczne poprzez interakcje z innymi osobnikami tego samego gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tarzawisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.