Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tasak

tasak

szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.

Tasak to szeroki, długi nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny. Jest on narzędziem umożliwiającym precyzyjne cięcia w mięsie zwierząt, co ułatwia usunięcie skóry i kości. Tasaki zwykle wykonane są ze stali nierdzewnej lub innych materiałów odpornych na korozję, takich jak tytan lub stopy metali. Posiadają one długie, proste ostrze o grubości od 1 do 2 cali, często zakończone ostrym końcem dla ułatwienia precyzyjnych cięć.

Tasak stanowi niezwykle przydatne narzędzie dla myśliwych i łowców, umożliwiające szybkie i precyzyjne rozbieranie tuszy zwierzyny, co przyczynia się do oszczędności czasu i energii. Charakteryzują się one trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co czyni je wydajnymi narzędziami przez długi czas bez konieczności naprawy czy wymiany. Dodatkowo tasaki są lekkie i poręczne, ułatwiając ich przenoszenie wraz z innymi narzędziami myśliwskimi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tasak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tchórek

inaczej fretka.

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

tokowik

ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

tokowisko, tokowisko, padowisko

teren, na którym co roku ptaki odbywają swoje toki.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)