Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tasak

tasak

szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.

Tasak to szeroki, długi nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny. Jest on narzędziem umożliwiającym precyzyjne cięcia w mięsie zwierząt, co ułatwia usunięcie skóry i kości. Tasaki zwykle wykonane są ze stali nierdzewnej lub innych materiałów odpornych na korozję, takich jak tytan lub stopy metali. Posiadają one długie, proste ostrze o grubości od 1 do 2 cali, często zakończone ostrym końcem dla ułatwienia precyzyjnych cięć.

Tasak stanowi niezwykle przydatne narzędzie dla myśliwych i łowców, umożliwiające szybkie i precyzyjne rozbieranie tuszy zwierzyny, co przyczynia się do oszczędności czasu i energii. Charakteryzują się one trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co czyni je wydajnymi narzędziami przez długi czas bez konieczności naprawy czy wymiany. Dodatkowo tasaki są lekkie i poręczne, ułatwiając ich przenoszenie wraz z innymi narzędziami myśliwskimi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tasak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

trojak

zob. trójlufka.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.