Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tarcza

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

Tarcza jest sztucznym celem, który służy do strzelania na strzelnicy. Może być wykorzystywana do treningu lub sprawdzenia broni. Istnieją dwa rodzaje tarcz: nieruchoma i ruchoma.

Tarcza nieruchoma składa się z zwykłego krążka lub sylwetki rogacza. Krążek jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i ma średnicę od 10 do 20 cm. Sylwetka rogacza jest wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu i ma kształt rogacza, który może mieć różne rozmiary.

Tarcza ruchoma składa się z zająca lub dzika, które są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Zając jest umieszczony na mechanizmie, który pozwala mu poruszać się po torze. Dzik jest umieszczony na mechanizmie, który pozwala mu poruszać się po torze i obracać się wokół osi. Oba te cele mogą być sterowane przez człowieka lub automatycznie.

Tarcze są ważnym elementem treningu łowieckiego, ponieważ pozwalają strzelcom ćwiczyć celność i precyzyjne strzelanie. Mogą być one również używane do sprawdzenia broni, aby upewnić się, że broń działa poprawnie i bezpiecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tarcza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

trzewik

nakładka na kolbę (stopkę) broni myśliwskiej, używana w celu przedłużenia jej bądź też do zamortyzowania odrzutu.

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.