Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tarcza

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).

Tarcza jest sztucznym celem, który służy do strzelania na strzelnicy. Może być wykorzystywana do treningu lub sprawdzenia broni. Istnieją dwa rodzaje tarcz: nieruchoma i ruchoma.

Tarcza nieruchoma składa się z zwykłego krążka lub sylwetki rogacza. Krążek jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i ma średnicę od 10 do 20 cm. Sylwetka rogacza jest wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu i ma kształt rogacza, który może mieć różne rozmiary.

Tarcza ruchoma składa się z zająca lub dzika, które są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Zając jest umieszczony na mechanizmie, który pozwala mu poruszać się po torze. Dzik jest umieszczony na mechanizmie, który pozwala mu poruszać się po torze i obracać się wokół osi. Oba te cele mogą być sterowane przez człowieka lub automatycznie.

Tarcze są ważnym elementem treningu łowieckiego, ponieważ pozwalają strzelcom ćwiczyć celność i precyzyjne strzelanie. Mogą być one również używane do sprawdzenia broni, aby upewnić się, że broń działa poprawnie i bezpiecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tarcza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

trąbka brzozowa

wabik na łosia, na którym myśliwy naśladuje głos łosia w okresie godowym.

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

tchórek

inaczej fretka.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.