Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trzymać

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

Trzymanie to technika łowiecka, która polega na osaczeniu zwierzyny przez psy. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który wykorzystywany jest do dziś. Technika ta wymaga odpowiedniego przeszkolenia psów, aby wykonywały polecenia i były w stanie osaczyć zwierzynę.

Pierwszym krokiem w trzymaniu jest odnalezienie zwierzyny przez psa. Zazwyczaj są to psy myśliwskie, takie jak gończe lub charty, które mają wrodzone umiejętności tropienia i śledzenia zapachu. Gdy pies znajdzie zwierzynę, musi ją osaczyć i utrzymać w miejscu, aby myśliwi mogli ją upolować.

Aby skutecznie trzymać zwierzynę, psy muszą być odpowiednio przeszkolone. Muszą być w stanie słuchać poleceń i reagować na sygnały myśliwego. Psy muszą również być w stanie skupić się na swojej misji i nie dać się rozproszyć przez inne bodźce. Poza tym muszą mieć odpowiedni temperament i siłę fizyczną do trzymania zwierzyny.

Trzymanie to technika łowiecka, która polega na osaczeniu zwierzyny przez psy. Jest to bardzo skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego przeszkolenia psów oraz silnej motywacji ze strony myśliwego. Technika ta może być bardzo skuteczną metodą polowania, jeśli jest poprawnie wykonana.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trzymać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

trzewik

nakładka na kolbę (stopkę) broni myśliwskiej, używana w celu przedłużenia jej bądź też do zamortyzowania odrzutu.

ton główny

inaczej korkowanie.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)