Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trzymać

trzymać

o psach: osaczyć zwierzynę.

Trzymanie to technika łowiecka, która polega na osaczeniu zwierzyny przez psy. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który wykorzystywany jest do dziś. Technika ta wymaga odpowiedniego przeszkolenia psów, aby wykonywały polecenia i były w stanie osaczyć zwierzynę.

Pierwszym krokiem w trzymaniu jest odnalezienie zwierzyny przez psa. Zazwyczaj są to psy myśliwskie, takie jak gończe lub charty, które mają wrodzone umiejętności tropienia i śledzenia zapachu. Gdy pies znajdzie zwierzynę, musi ją osaczyć i utrzymać w miejscu, aby myśliwi mogli ją upolować.

Aby skutecznie trzymać zwierzynę, psy muszą być odpowiednio przeszkolone. Muszą być w stanie słuchać poleceń i reagować na sygnały myśliwego. Psy muszą również być w stanie skupić się na swojej misji i nie dać się rozproszyć przez inne bodźce. Poza tym muszą mieć odpowiedni temperament i siłę fizyczną do trzymania zwierzyny.

Trzymanie to technika łowiecka, która polega na osaczeniu zwierzyny przez psy. Jest to bardzo skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego przeszkolenia psów oraz silnej motywacji ze strony myśliwego. Technika ta może być bardzo skuteczną metodą polowania, jeśli jest poprawnie wykonana.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trzymać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

tryk

inaczcj baran.

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

trop wejściowy

trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

ton główny

inaczej korkowanie.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.