Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tabakiera

tabakiera

zakończenie ryja (nos) dzika.

Tabakiera - zakończenie ryja (nos) dzika, stanowiące charakterystyczną partię anatomiczną. W kontekście łowiectwa, termin ten odnosi się również do pojemnika służącego do przechowywania i transportowania amunicji oraz innych akcesoriów używanych podczas polowań. Tabakiera może być wykonana z różnorodnych materiałów, takich jak skóra, metal czy tworzywo sztuczne, a także występować w różnych kształtach i rozmiarach, dopasowanych do potrzeb łowcy. Jej główne funkcje to ochrona amunicji przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi oraz umożliwienie wygodnego przenoszenia akcesoriów na polowanie. Oprócz tego, tabakiera może służyć do przechowywania dodatkowych przedmiotów łowieckich, takich jak lornetki czy noże myśliwskie. Dostępne są również tabakiery o różnych stylach i kolorach oraz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak kieszenie na akcesoria czy specjalne uchwyty do montażu na pasku lub plecaku. Przy wyborze tabakiery ważne jest dostosowanie jej do rodzaju amunicji i akcesoriów myśliwskich, które będą przechowywane w jej wnętrzu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tabakiera w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

trojak

zob. trójlufka.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.