Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tabakiera

tabakiera

zakończenie ryja (nos) dzika.

Tabakiera jest jednym z najważniejszych elementów łowiectwa. Jest to zakończenie ryja dzika, które może być wykonane z różnych materiałów, takich jak skóra, metal lub tworzywo sztuczne. Tabakiera jest używana do przechowywania i transportowania amunicji łowieckiej, takiej jak naboje, strzały i inne akcesoria. Tabakiera może być wykonana w różnych kształtach i rozmiarach, aby dopasować się do potrzeb łowcy.

Tabakiera ma kilka funkcji. Po pierwsze, chroni amunicję przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Po drugie, umożliwia łatwy transport amunicji na polowanie. Po trzecie, tabakiera może być używana do przechowywania innych akcesoriów łowieckich, takich jak lornetki i noże myśliwskie.

Tabakiery są dostępne w różnych stylach i kolorach. Mogą być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub metal, lub mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Niektóre tabaki mają dodatkowe funkcje, takie jak kieszenie na akcesoria lub specjalne uchwyty do mocowania do pasa lub plecaka. Wybierając tabaki dla siebie, należy upewnić się, że będzie ona odpowiednia dla rodzaju amunicji i akcesoriów łowieckich, które będzie się przechowywać w nim.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tabakiera w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

tchórek

inaczej fretka.

trafić

ubić zwierzynę celnym strzałem.

tama bobrowa

grobla zrobiona przez bobry w poprzek płynącej rzeki.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.

tycznia

dawniej huczka dzików i ruja wilków

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

trójlufka

trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.