Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trzebić

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

Trzebić to czynność, która polega na usuwaniu jąder z ubitą sztukę zwierzyny. Jest to czynność, którą należy wykonać bezzwłocznie po ustrzeleniu zwierzyny. Trzebić można wszystkie gatunki zwierząt łownych, takich jak dziki, sarny, jelenie, lisy i inne.

Aby trzebić zwierzynę, należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze, należy oczyścić skórę zwierzyny z piór i sierści. Następnie należy otworzyć brzuch i usunąć wszystkie narządy wewnętrzne. Następnie należy usunąć jelita i jelita cienkie oraz wszystkie inne narządy wewnętrzne. Po usunięciu narządów wewnętrznych należy usunąć jadra i inne narządy płciowe.

Po usunięciu jader należy dokładnie umyć skórę zwierzyny i osuszyć ją ręcznikiem papierowym lub miotełkami. Następnie skórkę należy posmarować solankami lub specjalnymi preparatami do przechowywania mięsa. Po tym etapie skóra powinna być gotowa do przechowania lub dalszej obróbki.

Trzebić to ważna czynność, która powinna być wykonana bezzwłocznie po ustrzeleniu zwierzyny. Dzięki temu można uniknąć rozprzestrzeniania się chorób i bakterii oraz utrzymać mięso w dobrej kondycji przez długi czas.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trzebić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

tarzać się

o jeleniach i dzikach: kąpać się w piasku.

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

trojak

zob. trójlufka.

tama bobrowa

grobla zrobiona przez bobry w poprzek płynącej rzeki.

tycznia

dawniej huczka dzików i ruja wilków

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.