Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tusza

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

Tusza to ciało ubitej zwierzyny, które jest ważnym elementem łowiectwa. Jest to pojęcie, które obejmuje całe ciało zwierzęcia, w tym skórę, mięso i kości. Tusza jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im ocenić wielkość i wagę zdobytego zwierzęcia. Jest to również ważne dla celów statystycznych, ponieważ umożliwia myśliwym określenie populacji danego gatunku w danym regionie.

Tusza jest również ważna dla celów kulinarnych. Mięso z tuszy może być przygotowane na wiele sposobów i jest często uważane za smaczniejsze niż mięso ze sklepu. Skóra może być również używana do produkcji odzieży lub innych przedmiotów. Kości mogą być używane do produkcji narzędzi lub biżuterii.

Tusza jest ważnym elementem łowiectwa i ma wpływ na wszystkie aspekty tego hobby. Myśliwi muszą być świadomi jej istnienia i wagi, aby móc dokonywać trafnych ocen dotyczących swoich zdobyczy. Ponadto tusza może być używana do celów kulinarnych, odzieżowych lub dekoracyjnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tusza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.

tama bobrowa

grobla zrobiona przez bobry w poprzek płynącej rzeki.

trąbka brzozowa

wabik na łosia, na którym myśliwy naśladuje głos łosia w okresie godowym.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

tasak

szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

tumak

inaczej kuna leśna.