Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tusza

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

Tusza to ciało ubitej zwierzyny, które jest ważnym elementem łowiectwa. Jest to pojęcie, które obejmuje całe ciało zwierzęcia, w tym skórę, mięso i kości. Tusza jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im ocenić wielkość i wagę zdobytego zwierzęcia. Jest to również ważne dla celów statystycznych, ponieważ umożliwia myśliwym określenie populacji danego gatunku w danym regionie.

Tusza jest również ważna dla celów kulinarnych. Mięso z tuszy może być przygotowane na wiele sposobów i jest często uważane za smaczniejsze niż mięso ze sklepu. Skóra może być również używana do produkcji odzieży lub innych przedmiotów. Kości mogą być używane do produkcji narzędzi lub biżuterii.

Tusza jest ważnym elementem łowiectwa i ma wpływ na wszystkie aspekty tego hobby. Myśliwi muszą być świadomi jej istnienia i wagi, aby móc dokonywać trafnych ocen dotyczących swoich zdobyczy. Ponadto tusza może być używana do celów kulinarnych, odzieżowych lub dekoracyjnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tusza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

trzewik

nakładka na kolbę (stopkę) broni myśliwskiej, używana w celu przedłużenia jej bądź też do zamortyzowania odrzutu.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tryk

inaczcj baran.

tumak

inaczej kuna leśna.

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.

tokowisko, tokowisko, padowisko

teren, na którym co roku ptaki odbywają swoje toki.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.