Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: torba borsucza

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

Torba borsucza to rodzaj torby, która została wykonana z skóry borsuka. Dawniej była często używana przez myśliwych, ponieważ jest trwała i wytrzymała. Skóra borsuka jest odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu torba może służyć przez długi czas. Torba ma kształt prostokąta i jest wyposażona w dwa uchwyty do noszenia. Uchwyty są wykonane z grubego paska skórzanego, który jest mocno przywiązany do torby. Wewnątrz torby znajduje się kilka kieszeni, które pozwalają na łatwe przechowywanie różnych przedmiotów. Torba jest również wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak klamry i suwaki, które umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie torby.

Torba borsucza jest idealna dla myśliwych, ponieważ może pomieścić dużo narzędzi i akcesoriów łowieckich. Może być również używana do noszenia innych przedmiotów, takich jak laptop lub aparat fotograficzny. Jest lekka i trwała, więc można ją nosić bez obaw o jej uszkodzenie podczas transportu. Torba borsucza to doskonały dodatek do każdego stroju myśliwskiego i sprawdzi się w każdej sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj torba borsucza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.

teriery

grupa ras psów myśliwskich charakteryzujących się mocną budową ciała: pysk szpiczasty, ogon sterczący pionowo, nogi cienkie, sterczące uszy ze zwisającymi końcami. Sylwetka teriera (...)

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)

trzewik

nakładka na kolbę (stopkę) broni myśliwskiej, używana w celu przedłużenia jej bądź też do zamortyzowania odrzutu.

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.