Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: torba borsucza

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

Torba borsucza to rodzaj torby, która została wykonana z skóry borsuka. Dawniej była często używana przez myśliwych, ponieważ jest trwała i wytrzymała. Skóra borsuka jest odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu torba może służyć przez długi czas. Torba ma kształt prostokąta i jest wyposażona w dwa uchwyty do noszenia. Uchwyty są wykonane z grubego paska skórzanego, który jest mocno przywiązany do torby. Wewnątrz torby znajduje się kilka kieszeni, które pozwalają na łatwe przechowywanie różnych przedmiotów. Torba jest również wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak klamry i suwaki, które umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie torby.

Torba borsucza jest idealna dla myśliwych, ponieważ może pomieścić dużo narzędzi i akcesoriów łowieckich. Może być również używana do noszenia innych przedmiotów, takich jak laptop lub aparat fotograficzny. Jest lekka i trwała, więc można ją nosić bez obaw o jej uszkodzenie podczas transportu. Torba borsucza to doskonały dodatek do każdego stroju myśliwskiego i sprawdzi się w każdej sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj torba borsucza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

trychinoskop

przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).

tumak

inaczej kuna leśna.

ton główny

inaczej korkowanie.

tabakiera

zakończenie ryja (nos) dzika.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.

tusza

ciało ubitej zwierzyny.

tarcza

sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).