Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: tropowiec

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

Tropowiec to pies myśliwski, który jest szczególnie przydatny w łowiectwie. Jego głównym zadaniem jest odszukiwanie zwierzyny po zostawionych przez nią tropach. Tropowce są bardzo inteligentne i wykazują się dużą skutecznością w swojej pracy. Są one szkolone do wykrywania zapachu zwierzyny i śledzenia jej tropów. Mogą one również wykrywać inne zapachy, takie jak ślady pożywienia lub innych zwierząt, które mogłyby prowadzić do celu.

Tropowce są również używane do wykrywania i odstraszania dzikich zwierząt, które mogłyby stanowić zagrożenie dla myśliwych lub innych osób. Są one również używane do wykrywania i odstraszania dzikich ptaków, które mogłyby stanowić zagrożenie dla upraw polowych lub innych mienia.

Tropowce są również używane do pomocy przy ratownictwie, ponieważ ich wysokie umiejętności tropienia mogą być bardzo przydatne podczas poszukiwań osób zaginionych lub ofiar katastrof naturalnych. Są one również używane do wyszukiwania narkotyków i broni palnej oraz do ochrony obiektów ważnych dla bezpieczeństwa publicznego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tropowiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka

biała plama na zadzie jeleniowatych.

tyka

główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.

tumak

inaczej kuna leśna.

tama bobrowa

grobla zrobiona przez bobry w poprzek płynącej rzeki.

trop wejściowy

trop prowadzący w głąb tropionego rejonu.

trop sfarbowany

trop farbującej zwierzyny.

trofeum

spreparowane części zwierzyny łownej (lub całe wypchane osobniki). Do trofeów zaliczamy: poroża, rogi, oręża dzików, haki jelenia, wachlarze głuszca, liry cietrzewia, ostrolotki słonki, (...)

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.