Definicja hasła: tchórz
- tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)
gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki głowy białe. Zamieszkuje lasy (często w pobliżu zabudowań). Pożywienie tchórza stanowią gryzonie, młode zające, króliki, ptaki i ich jaja, żaby, ryby, ślimaki i owady. Wyrządza niekiedy (zwłaszcza w bażanciarniach) poważne szkody. Ruja marzec-kwiecień; po ciąży trwającej 41 dni samica rodzi 4-7 młodych w miocie i karmi je przez 7-8 tygodni. Tchórz jest zwierzęciem łownym o cennym futrze, nie ma jednak znaczenia gospodarczego.
Tchórz jest zwierzęciem o ciemnobrązowym ubarwieniu, białej brodzie, wargach i bokach głowy. Zamieszkuje lasy, często w pobliżu zabudowań. Jego długość ciała wynosi od 20 do 50 cm, a długość ogona od 13 do 18 cm. Pożywienie tchórza stanowią gryzonie, młode zające, króliki, ptaki i ich jaja, żaby, ryby, ślimaki i owady. Zdarza się, że wyrządza szkody w bażanciarniach. Ruja tchórza przypada na marzec-kwiecień. Po ciąży trwającej 41 dni samica rodzi 4-7 młodych i karmi je przez 7-8 tygodni. Futro tchórza jest cenne, jednak nie ma on znaczenia gospodarczego.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj tchórz w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę T
- tumak
inaczej kuna leśna.
- trop wyjściowy
trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.
- trąbka brzozowa
wabik na łosia, na którym myśliwy naśladuje głos łosia w okresie godowym.
- trop sfarbowany
trop farbującej zwierzyny.
- trójlufka
trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.
- topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)
roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.
- tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)
gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)
- troki
rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.
- tuszka
ciało upolowanej zwierzyny drobnej
- tycznia
dawniej huczka dzików i ruja wilków