Definicja hasła: trop wyjściowy
- trop wyjściowy
trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.
Trop wyjściowy to ślad pozostawiony przez zwierzę, wskazujący na kierunek, w którym się udaje z terytorium tropionego. Jest to istotny aspekt polowania, umożliwiający myśliwym określenie lokalizacji zwierzyny oraz jej odległości. Trop wyjściowy może być wykorzystywany do podjęcia pościgu za zwierzyną uciekającą z obszaru polowania, a także służy do oceny szans na jej schwytanie. Może być zauważalny dzięki śladom stóp oraz innym oznakom obecności zwierzęcia w terenie. Ponadto, myśliwi posługują się różnymi metodami w celu odnalezienia tropu wyjściowego, a także wykorzystują psy tropiące oraz obserwację zachowań ptaków i innych zwierząt, które mogą wskazywać na obecność ofiary. Dzięki tropowi wyjściowemu myśliwi mają możliwość bardziej efektywnego planowania polowań oraz zwiększenia szans na sukces w zdobyciu zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trop wyjściowy w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę T
- tusza
ciało ubitej zwierzyny.
- tabun
duże stado dzikich gęsi lub kaczek.
- tyka
główna część poroża jeleniowatych, z której wyrastają odnogi.
- tuszka
ciało upolowanej zwierzyny drobnej
- torba borsucza
worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.
- trymowanie
sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.
- tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)
gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)
- trop
odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.
- tarzawisko
suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.
- tabakiera
zakończenie ryja (nos) dzika.