Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trop wyjściowy

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

Trop wyjściowy to rodzaj tropu, który prowadzi na zewnątrz tropionego rejonu. Jest to szczególnie ważny trop dla myśliwych, ponieważ pozwala im określić, gdzie znajduje się ich ofiara i jak daleko od niej są. Trop wyjściowy może być wykorzystywany do śledzenia zwierzęcia, które uciekło z rejonu, w którym było tropione. Może on również pomóc myśliwym określić, czy zwierzę jest w stanie uciec i czy powinni je śledzić.

Trop wyjściowy może być łatwy lub trudny do odnalezienia. Zazwyczaj jest to ślad pozostawiony przez zwierzę, taki jak ślady stóp lub inne oznaki obecności. Myśliwi mogą również szukać tropu wyjściowego poprzez obserwowanie ptaków lub innych zwierząt, które mogą być przyciągane przez ofiarę. Mogą również posługiwać się psami tropiącymi lub innymi technikami łowieckimi, aby odnaleźć trop wyjściowy.

Trop wyjściowy jest ważnym elementem polowania i może pomóc myśliwym określić, gdzie znajduje się ich ofiara i jak daleko od niej są. Dzięki temu mogą oni lepiej planować swoje polowania i mieć większe szanse na sukces.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trop wyjściowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

tokowik

ptak, który pierwszy odzywa się na tokowisku. Nie wolno go strzelać, gdyż można rozbić całe tokowisko.

torba borsucza

worek ze skóry borsuka, dawniej często używany przez myśliwych.

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.

trzeszcze, trzeszcze, bałuchy, blaski

oczy zająca.

tryk

inaczcj baran.

trychina

włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)