Definicja hasła: trop wyjściowy
- trop wyjściowy
trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.
Trop wyjściowy to ślad pozostawiony przez zwierzę, wskazujący na kierunek, w którym się udaje z terytorium tropionego. Jest to istotny aspekt polowania, umożliwiający myśliwym określenie lokalizacji zwierzyny oraz jej odległości. Trop wyjściowy może być wykorzystywany do podjęcia pościgu za zwierzyną uciekającą z obszaru polowania, a także służy do oceny szans na jej schwytanie. Może być zauważalny dzięki śladom stóp oraz innym oznakom obecności zwierzęcia w terenie. Ponadto, myśliwi posługują się różnymi metodami w celu odnalezienia tropu wyjściowego, a także wykorzystują psy tropiące oraz obserwację zachowań ptaków i innych zwierząt, które mogą wskazywać na obecność ofiary. Dzięki tropowi wyjściowemu myśliwi mają możliwość bardziej efektywnego planowania polowań oraz zwiększenia szans na sukces w zdobyciu zwierzyny.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trop wyjściowy w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę T
- trzymać
o psach: osaczyć zwierzynę.
- tur, tur (Bos primigenius)
wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.
- trop wyjściowy
trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.
- tropowiec
pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.
- talerz, talerz, lustro, chusteczka, serwetka
biała plama na zadzie jeleniowatych.
- tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)
gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)
- trójlufka
trzylufowa broń myśliwska. Najczęściej produkowana w układzie dwie lufy gładkie i jedna gwintowana.
- trychina
włosień kręty niebezpieczny pasożyt ssaków leśnych oraz człowieka. Człowiek zaraża się zwykle przez zjedzenie chorego (nie badanego) mięsa z dzika.
- tarcza
sztuczny cel, do którego strzelamy na strzelnicy w ramach treningu lub sprawdzenia broni; może być nieruchoma (zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz) oraz ruchoma (zając, dzik).
- tarmosić
o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.