Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Tulskij Zawód

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

Tulskij Zawód to znana fabryka broni myśliwskiej, która została założona w 1881 roku w Tulskim guberni w ZSRR. Fabryka ta była jednym z największych producentów broni myśliwskiej w całym ZSRR. Fabryka produkowała szeroki asortyment broni myśliwskiej, w tym pistolety, karabiny i strzelby. Wszystkie te produkty były wykonane z najwyższej jakości materiałów i miały doskonałą jakość. Fabryka Tulskij Zawód była również znana ze swojej innowacyjności i wprowadzała nowe technologie do produkcji broni myśliwskiej.

Fabryka Tulskij Zawód była również znana ze swojego profesjonalizmu i dbałości o szczegóły. Pracownicy fabryki byli bardzo dobrze wyszkoleni i mieli duże doświadczenie w produkcji broni myśliwskiej. Fabryka Tulskij Zawód była również znana ze swojej staranności i dbałości o jakość produktu. Każdy produkt był starannie sprawdzany przed wysyłką, aby upewnić się, że spełnia on najwyższe standardy jakości.

Fabryka Tulskij Zawód była bardzo popularna w całym ZSRR i jej produkty cieszyły się dużym uznaniem na całym świecie. Produkty te są nadal uważane za jedne z najlepszych na rynku i są cenione przez myśliwych na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Tulskij Zawód w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trojak

zob. trójlufka.

trop wyjściowy

trop prowadzący na zewnątrz tropionego rejonu.

tarzawisko

suche piaszczyste miejsce, w którym tarzają się jelenie i dziki.

tropowiec

pies myśliwski używany do odszukiwania zwierzyny po zostawionych przez nią tropach.

trop

odciski nóg zwierzęcych pozostawione na ziemi lub śniegu. Pozwalają myśliwym określić gatunek, orientacyjnie ciężar i płeć, często też czas i kierunek wędrówki zwierzyny.

ton główny

inaczej korkowanie.

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

topinambur, topinambur (Helianthus tuberosus)

roślina wieloletnia z rodziny złożonych, szczególnie nadająca się do uprawy na poletkach łowieckich. Zarówno bulwy, łodygi, jak i liście są karmą lubianą przez zwierzynę.