Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Tulskij Zawód

Tulskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR.

Tulskij Zawód to znana rosyjska fabryka broni myśliwskiej, która została założona w 1880 roku w Tule. Fabryka ta była jednym z największych producentów broni myśliwskiej w Imperium Rosyjskim oraz późniejszym ZSRR. Specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości pistoletów, karabinów i strzelb. Tulsky Zavod był znany z innowacyjności i wprowadzania nowych technologii do produkcji broni myśliwskiej, co miało istotny wpływ na rozwój przemysłu zbrojeniowego.

Ważnym aspektem działalności fabryki była również dbałość o jakość produktów oraz staranne sprawdzanie każdej broni przed jej wysyłką. Pracownicy fabryki byli wysoce wykwalifikowani i posiadali duże doświadczenie w produkcji broni myśliwskiej, co dodatkowo podnosiło renomę zakładu. Produkty Tulskiego Zavodu cieszyły się dużym uznaniem zarówno w ZSRR, jak i za granicą, a obecnie są cenione przez myśliwych na całym świecie jako wyroby najwyższej jakości.

Fabryka Tulskij Zawód odgrywała istotną rolę w historii przemysłu zbrojeniowego Rosji, trwale wpisując się w dziedzictwo technologiczne i kulturowe kraju. Jej produkty stanowiły ważny element gospodarki sowieckiej oraz miały znaczący wpływ na rozwój rozwiązań technicznych stosowanych przez miłośników polowań i sportów strzeleckich na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Tulskij Zawód w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

tuszka

ciało upolowanej zwierzyny drobnej

tryplet

trzy bezpośrednie celne strzały oddane przez jednego myśliwego do trzech różnych celów.

tur, tur (Bos primigenius)

wymarły gatunek z rodziny pustorożców. Ostatni przedstawiciel tej królewskiej zwierzyny łownej padł w Puszczy Jaktorowskiej w 1627 r.

trzebić

czyścić ubitą sztukę zwierzyny - usuwać jądra (należy wykonać bezzwłocznie).

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

tarmosić

o psach dzikarzach: szarpać strzeloną sztukę.

tabun

duże stado dzikich gęsi lub kaczek.

ton główny

inaczej korkowanie.

tchórz, tchórz (Mustela puterius L.)

gatunek z rodziny łasicowatych. Długość ciała samic 20-33 cm, samców 35-50 cm, długość ogona 13-18 cm. Ubarwienie ciemnobrązowe, spód ciała, kończyn i ogona czarne, broda, wargi, boki (...)