Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: trelowanie

trelowanie

druga zwrotka pieśni głuszca.

Trelowanie jest techniką łowiecką, która polega na wywoływaniu dźwięków przez łowców, aby zwabić dzikie zwierzęta. Technika ta jest szczególnie popularna wśród myśliwych polujących na głuszce. Głuszec jest ptakiem, który ma bardzo charakterystyczny głos i jest bardzo łatwy do rozpoznania. Trelowanie polega na wywoływaniu tego charakterystycznego głosu przez myśliwego, aby zwabić głuszca.

Trelowanie może być wykonywane na różne sposoby. Najpopularniejszy sposób to używanie specjalnego instrumentu zwanego trelem. Trele są małymi instrumentami drewnianymi, które są wykonane z drewna lub metalu i mają specjalny uchwyt do trzymania. Instrument ten ma specjalną strukturę, która pozwala na wydawanie charakterystycznych dźwięków podobnych do tych, które wydaje głuszec. Myśliwi mogą również używać swoich ust do trelowania, wydając charakterystyczne odgłosy głuszca.

Trelowanie jest techniką łowiecką, która jest stosowana od wielu lat i jest szeroko stosowana przez myśliwych polujących na głuszce. Jest to skuteczna metoda, ponieważ głuszec jest ptakiem o bardzo charakterystycznym głosie i łatwo go rozpoznawać. Trelowanie może być wykonywane za pomocą specjalnego instrumentu lub ust myśliwego i może być skuteczną metodą polowania na te ptaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj trelowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę T

zobacz pełną listę haseł

trymowanie

sposób skracania sierści u terierów ostrowłosych, polegający na wyskubywaniu martwych włosów.

tryk

inaczcj baran.

tropienie

1) śledzenie zwierzyny po tropach;
2) postrzałka: dochodzenie zwierzyny po sfarbowanym tropie.

toki

gra godowa ptaków polegająca na wykonywaniu charakterystycznych dla danego gatunku ruchów samca oraz (lub) wydawaniu swoistych dźwięków. Często ptaki podczas toków staczają ze sobą walki, (...)

trychinoskop

przyrząd służący iący do badania mięsa na obecność włośni (trychin).

troki

rzemienne lub sznurowe pętle do noszenia ubitych ptaków na polowaniach.

turzyca

1) sierść zająca i królika;
2) zbiorowa nazwa zajęcy i królików.

tchórek

inaczej fretka.

tumak

inaczej kuna leśna.

tasak

szeroki nóż myśliwski służący do patroszenia i rozbierania tuszy grubej zwierzyny.